• najlepszy
  start
  DLA TWOJEGO DZIECKA

 • Ćwiczenia wspomagające dziecko, które zaczyna chodzić

  Pierwszy krok zawsze jest wypatrywany z niecierpliwością. Rodzice często głowią się nad tym, jak pomóc dziecku próbującemu nauczyć się chodzić. Tymczasem najważniejsza jest cierpliwość i odpowiednia motywacja!

  Czytaj dalej
 • Gdy nie mamy miejsca na wiele zabawek

  Zabawki mnożą się błyskawicznie - pojawiają się wciąż nowe, w końcu to najczęstszy prezent wybierany na różne okazje. Kupują je nasi bliscy, a i my mamy często ochotę coś maluchowi podarować. Ale nasze mieszkanie nie jest z gumy.

  Czytaj dalej
 • "Dorosłe" sprzęty zawsze cieszą się popularnością wśród dzieci

  Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych. Robią to co oni, ale i chcą używać takich samych przedmiotów. Możemy to wykorzystać!

  Czytaj dalej
 • Co zabrać ze sobą w podróż, gdy musimy ograniczyć bagaż?

  Rodzice często żartują, że pakując się na wyjazd z dzieckiem nie ma znaczenia, na ile jedziemy. Czy to jedną noc, czy trzy tygodnie, musimy zabrać mnóstwo rzeczy. Co zrobić wtedy, gdy bagaż musi być ograniczony?

  Czytaj dalej
 • Pomysły na zabawę na świeżym powietrzu

  Spacery, niezwykłe kolory, leśne skarby, myszkowanie w babcinym ogródku. Przemiany pór roku można wykorzystać jako wspaniałą okazję do zabaw na świeżym powietrzu.

  Czytaj dalej
 • Rozwijamy zainteresowanie dziecka od pierwszych miesięcy życia

  Z malucha, który uwielbia kopać piłkę nie musi wyrosnąć sławny piłkarz, a ten, kto kocha uderzać w klawisze, nie musi zostać wielkim kompozytorem. Ale to wcale nie znaczy, że nie powinniśmy wspierać zainteresowań dziecka - przeciwnie!

  Czytaj dalej
 • Zyskaj chwilę dla siebie

  Pierwsze miesiące z maluchem to wyzwanie. Codzienne rytuały, na które do niedawna nie brakowało czasu, stają się rzadkim luksusem. Ach, gdyby tak znaleźć chwilę na łyk gorącej kawy, móc spokojnie przygotować kolację. Podrzucamy kilka pomysłów, na wyrwanie chwili dla siebie.

  Czytaj dalej
 • Ktoś pyta, co kupić na prezent twojemu dziecku?

  Urodziny, święta, odwiedziny. Rodzice przy każdej takiej okazji słyszą "jaki prezent kupić waszej córce/waszemu synowi?". Warto się nad tym zastanowić, bo stwierdzenie typu "naprawdę nic nie potrzeba" najczęściej nie satysfakcjonuje pytającego. Mamy dla was kilka propozycji.

  Czytaj dalej
 • Sprawdzone sposoby na wspólne spędzanie czasu

  Co najchętniej robimy z dziećmi? Każdy z nas ma swoje preferencje, które są wypadkową upodobań i "małych", i "dużych". Zapytaliśmy zaprzyjaźnionych rodziców o ich wybory. Oto, co nam powiedzieli.

  Czytaj dalej
 • Zabawy, które nigdy się nie nudzą

  Są zabawy, które nigdy się nie znudzą. Dowiedzcie się jakie?

  Czytaj dalej
 • Jak sprawić, by maluch zasnął?

  Czy to normalne, że dziecko nie może spać, nie przesypia nocy i wybudza się z drzemek? Jak sobie z tym radzić, aby nie tylko pociecha, ale również rodzic budził się wypoczęty i spokojny?

  Czytaj dalej
 • Proste zabawki, które mają duży wpływ na rozwój dziecka

  Najprostsze rozwiązania są najlepsze. Zabawki, którymi można bawić się na wiele sposobów a nie ma do nich instrukcji użytkowania i jednego schematu zabawy.

  Czytaj dalej
 • Zabawy sensoryczne w domowym zaciszu. Jak wspomagać rozwój dziecka?

  Różne faktury, materiały, dźwięki – często wydaje nam się, że to tylko urozmaicenie, a tymczasem ma wielkie znaczenie dla rozwoju dziecka.

  Czytaj dalej
 • Lekarz nie taki straszny - jak oswoić dziecko z wizytą w gabinecie?

  Wizyta u lekarza - czy to zwyczajna kontrola, czy szczepienie - dla dziecka jest stresująca. Możemy jednak sprawić, by nie bało się fartucha, a do gabinetu wchodziło pewniejszym krokiem.

  Czytaj dalej
 • Jak rozwijać zmysły malucha?

  Istotne jest stymulowanie i rozwijanie zmysłów dziecka, zwłaszcza w pierwszym okresie jego życia. Dzięki temu pomagamy mu poznawać otoczenie i nawiązujemy z nim lepszy kontakt.

  Czytaj dalej
 • Dzieci potrzebują się bawić, a do tego niekoniecznie potrzebne są zabawki

  Zabawki, które rosną z dzieckiem - brzmi jak utopijny ideał? Nie chodzi o to, aby kupować zabawki na wyrost, ale o to, że dziecko na różnych etapach rozwoju może doceniać różne funkcje tej samej zabawki.

  Czytaj dalej
 • Mowa dziecka - szansa dla malucha, wyzwanie dla rodzica

  Dzieci uczą się mówić w różnym tempie, więc rozwój mowy należy stymulować już od pierwszych dni. Jest na to wiele sposobów, należy jednak pamiętać, że w pełni sprawdzonych metod nie ma, gdyż rozwój mowy to proces złożony, wieloetapowy.

  Czytaj dalej
 • "A co to?", "A dlaczego?"- dzieci zadają naprawdę dużo pytań. Co może pomóc w odpowiedzi?

  Małe dzieci są bardzo ciekawe świata. Od kiedy pojawi się pierwsze "co to?", nie ustają w zadawaniu kolejnych pytań: "dlaczego?", "jak?", "po co?". Jak najlepiej odpowiadać i czy jest coś, co może pomóc w męczących nas dorosłych pytaniach?

  Czytaj dalej